Масаж для дітей: чим і для кого корисний?

Дитячий масаж – це особлива процедура, яку практикують лікарі в багатьох країнах, вона складається з погладжування, розтирань і вібрацій, які заспокоюють та розслаблюють. З перших місяців народження немовлятам педіатри рекомендують проводити такі сеанси, вони нескладні, може впоратися й мама. Але якщо є потреба в лікувальних процедурах, залучати необхідно професіоналів. Великий досвід роботи з маленькими пацієнтами мають дитячі масажисти оздоровчого центру «Три Стихії» (Львів), ціни на наші послуги дуже демократичні, а якість вас приємно вразить.

З якого віку можна робити дитині масаж?

Спеціалісти радять починати процедури, коли малюку виповниться місяць, бо при народженні шкірний бар’єр ще недостатньо розвинений, можна зашкодити немовляті. А ще є незагоєна пупкова ранка, яка остаточно загоюється приблизно через 2 тижні від дня народження. Відтак залишається ризик занесення інфекції в пупкове кільце, тож варто зачекати певний час.

Масаж дитячий і дорослий: в чому різниця

Немовлятам до року призначають масаж для корекції та профілактики проблем з опорно-руховим апаратом: сколіозу, плоскостопості, дисплазії тазостегнових суглобів. А ще майже у 80% новонароджених педіатри фіксують гіпертонус м’язів, зняти напругу допомагає саме дитячий масаж.

Відзначають й додатковий позитивний вплив сеансів, після них:

 • дітки краще сплять, бо процедура стимулює вироблення мелатоніну (гормону сну);
 • у малюків підвищуються імунітет, кровообіг, стан нервової системи;
 • покращується моторика.

Масаж, який роблять дітям, відрізняється від дорослого більшою кількістю погладжувань, розминань, легкими вібраціями. Спеціалісти працюють із тілом дітей менш інтенсивно, щоб не пошкодити ніжну шкіру та ще досить слабкі суглоби, враховують вік маленького пацієнта, переважання м’язового тонусу розгиначів і згиначів.

Коли лікар призначає лікувальний масаж дитині?

Дуже часто рекомендують таку процедуру школярам, зосереджуючись на масажуванні спини, адже саме на неї припадає велике навантаження під час навчання. Для покращення стану дитини можна замовити ще й загальний масаж, котрий буде корисним для правильного розвитку організму.

Лікувальний масаж призначається при:

 • гіпертонусі м’язів;
 • сколіозі (викривленні хребта);
 • мігренях;
 • постійних застудах із ускладненнями, внаслідок слабкого імунітету;
 • кіфозі грудного або шийного відділу (утворення патологічного вигину хребта);
 • кривошиї (проявляється нахил голови вбік через пошкоджені або неправильно розвинені шийні м’язи);
 • клишоногості, плоскостопості (неправильне формування стоп).

Всі ці прояви цілком реально виправити, якщо вчасно втрутитися в процес, адже організм дитини ще формується. З цим завданням може впоратися досвідчений дитячий масажист, у місті Львів такі професіонали працюють в оздоровчому центрі «Три Стихії». В багатьох випадках лікарі радять поєднувати масаж із плаванням, лікувальною фізкультурою, такі сеанси ми також пропонуємо відвідувачам.

Що має знати дитячий масажист?

Прості, на перший погляд, прогладжування, розтирання та розминання несуть вагоме навантаження на організм малюка. Відбувається комплексний вплив на м’язи, посилюється крово- і лімфообіг, тому спеціаліст має діяти дуже обережно, здійснювати вібраційний вплив із різною силою, швидкістю, частотою.

Досвідчений дитячий масажист має знати:

 • анатомію дитячого організму;
 • особливості впливу на тіло малюка;
 • нюанси ефектів від масажних рухів.

Дитячий масаж в оздоровчому центрі «Три Стихії» (Львів) роблять досвідчені фахівці, які добре розбираються в реакціях на дотики, враховують свою силу в процесі лікування. Всі вони добре освоїли методику роботи з дітьми, вміють правильно проводити оздоровчий та лікувальний масаж. Записатися на прийом можна за телефонами, вказаними на сайті, на всі питання ви завжди отримаєте вичерпну відповідь.

+38

Заповнюючи цю форму Ви даєте згоду на обробку особистих даних
Чекаємо на тренуванні.