Відкрий для себе хамам – східну насолоду!

Про турецькі бані знають всі, бо цей вид класичних лазень дуже розрекламований та популярний. Однак правильніше буде казати не про турецькі, а про східні лазні, адже вони є не лише корисною оздоровчою процедурою, а й важливою складовою ісламської культури. Долучитися до такого дійства зараз можуть всі бажаючі, але варто відкрити для себе дивовижні особливості цього ритуалу, щоб вірно відвідувати турецьку сауну.

Чим незвичайні хамами?

Насамперед походженням: найстаріші були збудовані халіфами-бедуїнами з Омейадів, які правили Арабським халіфатом з 661 по 750 рік. Відтак перші лазні з’явилися в диких пустелях і лише значно пізніше почали розповсюджуватися в мусульманських країнах. Хамами ставили неподалік мечетей, їх завжди вважали центром соціального життя міст. Тут відзначають знаменні події в ритуальних очищеннях: перед дорогою, на честь одужання чи появи першого зубика в сина. Існує навіть передвесільний обряд купання нареченої – джалим хамами.

Виділяється баня хамам й оформленням:

  • конструкція з 5 променів, що виходять із центру;
  • в інтер’єрі використовують лише камінь, мозаїку, кераміку;
  • тільки кам’яні лави, які повільно віддають тепло.

В сучасних турецьких лазнях мозаїку та керамічну плитку використовують для облицювання поверхонь. Тож виглядають приміщення дуже гарно.

Чим корисна процедура хамам?

Турецькі лазні вирізняються високою вологістю повітря, тому високі температури відчуваються сильніше, а вони сягають 45-60 градусів. Сьогодні обігрівальні системи вмонтовують у підлогу, стіни та лави, а вологість створюється спеціальним парогенератором, розташованим за межами лазні.

Сюди приходять прогрітися, розслабитися, але можна й долучитися до традиційного турецького ритуалу. Він передбачає розігрів, пілінг, мильний та масляний масажі. Вирізняється сауна хамам й позитивним впливом на організм:

  • лікує легені – за рахунок глибокого дихання вони вентилюються дуже інтенсивно, чому сприяє й велика площа випаровування;
  • очищує шкіру – запускається терморегуляція, з потом виходять шлаки, нормалізується водно-сольовий баланс, а завдяки високій вологості шкіра стає пружною, підтягнутою, можна навіть позбавитися розтяжок та целюліту;
  • прискорює обмін речовин – гаряче повітря покращує окисні процеси в організмі, стимулює білковий обмін, що допомагає позбавитися зайвої ваги;
  • поліпшує кровообіг – розширюються судини, посилюється відтік крові від внутрішніх органів;
  • лікує безсоння – релакс допомагає поновити нервову систему, позбавитися стресів, покращити настрій.

Але не варто забувати й за протипоказання. Лікарі не радять відвідувати турецький хамам астматикам, хворим на онкологію, людям із порушенням обміну речовин, зокрема, з проблемною щитоподібною залозою. Небезпечними є температури турецьких лазень для гіпертоніків, людей із хворобами серця, судин та нирок.

Чи можна знайти хамам у місті Львів?

Такі види саун в Україні є, інша річ – наявність спеціалістів, котрі знають, як проводити процедуру правильно, аби була вона корисною для відвідувачів. Такий варіант ви зможете відшукати в оздоровчому центрі «Три Стихії», де працюють тільки професіонали. До нас можна записатися не лише в турецьку баню хамам, а й до інфрачервоної, римської сауни, Relax House, звичайної лазні – є варіанти на будь-який смак та уподобання. Ціни дуже демократичні, за необхідності вас завжди проконсультують наші досвідчені менеджери. Оформити замовлення можна на нашому сайті, або зв’язавшись з нами за телефоном.

+38

Заповнюючи цю форму Ви даєте згоду на обробку особистих даних
Чекаємо на тренуванні.